Floricienta Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Floricienta Serbia

Srpski forum o seriji Floricienta.
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Twilight

Go down 
+4
Cami
Bella
*Anne*
dolcevita
8 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AuthorMessage
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Twilight   Twilight Icon_minitimeFri Aug 01, 2008 6:41 pm

Evo resila sam da otvorim temu za nesto sto me trenutno opseda Very Happy ...ne znam da li ste culi za novi film Twilight koji je snimljen po bestseler knjizi Stephenie Meyer Twiligt...knjiga je neka vrsta fenomena pre svega u Americi,nesto slicno kao Harry Potter,mada ja do skoro nisam ni cula za nju.Film je takodje izazvao ogromnu paznjiu i medija i fanova,cim je pocelo snimanje,a premijera je tek u decembru.U osnovi filma je ljubavna prica izmedju 17-godisenjeg vampira Edwarda(koji ustvari ima 108 godina,ali i dalje izgleda kao da ima 17,jer ga je tad ujeo vampir) i 17-godisnje devojke Belle....njih dvoje se upoznaju i uprkos ociglednim preprekama,zaljubljuju se jedno u drugo.Edward zivi sa svojom vampirskom porodicom,ali oni ne ubijaju ljude,vec pokusavaju da vode normalan zivot....Medjutim ubrzo u grad dolaze zli vampiri koji hoce da ubiju Bellu,sto ce Edward na sve nacine pokusati da spreci....To je ukratko to o prvoj knjizi po kojoj se radi film.Ukupno ima 4 knjige,a cetvrta izlazi ovih dana,to je ujedno i poslednja knjiga.Edwarda i Bellu ce igrati Robert Pattinson i Kristen Stewart.Eto,ako vas nesto zanima,slobodno pitajte Wink

Twilight Wa58vt


Last edited by dolcevita on Fri Aug 01, 2008 7:23 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
*Anne*

*Anne*


Posts : 617
Join date : 2008-05-17
Age : 36

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeFri Aug 01, 2008 7:22 pm

Ja sam malo gledala po netu kad sam videla tvoj rad. Videla sam jedan intervju gde bas ima jedan red da uporedjuju Twilight sa HP... Mene je tema malo podsetila na jedan film sto sam gledala, bas mi se dopao. Mala razila u filmu je ta sto decko nije vampir, vec je njegova porodica popila neku zacaranu vodu od koje se ne stari... On i devojka su otpirilike 16-17 godina... Samo, verovatno je mnogo napetije ovde kad je on vampir i ako se ne pazi moze da je povredi... Dolce, sta jos mozes da kazes? Je l' knjiga mnogo strasna? Lako se cita?
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeFri Aug 01, 2008 7:34 pm

Nije strasna,bar ovo do sad sto sam presla...u sustini to nisu oni tipicni vampiri koje znamo od ranije...glavni lik prakticno i nema nekih vampirskih scena,jer se stalno bori protiv samog sebe i svoje prirode i pokusava da bude dobar decko...To je ono sto je zanimljivo,on je voli,ali u isto vreme zeli da je ubije,to je njegov prirodni instinky protiv kog se bori...ali njoj to nista nije bitno,jer jedino sto ona zeli je da bude sa njim.I prilicno se lako cita,nije nista komplikovano.
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeFri Aug 01, 2008 7:39 pm

Evo ovo je sinopsis prve knjige


When seventeen year old Isabella Swan makes a willing decision to move to Forks, her whole life changes. At first, Bella doesn’t expect anything to be out of the ordinary. After all, what could happen in a small, constantly raining town with a population of a few thousand? That’s what Bella thinks before she meets the insanely gorgeous Edward Anthony Masen Cullen. Not only does Edward Cullen introduce her to a completely different world, but she also finds herself in love with it. As Bella is spending more time with Edward, she discovers that he’s no ordinary boy. Everything about him is so mysterious and luring that Bella can’t help being curious. Her curiosity, however, is what leads her straight to trouble. Even after being warned several times by Edward to stay away from him, Bella still continues to talk to him in and out of school. As their relationship develops, Bella realizes that her safety is at risk in the vampire world. Her and Edward’s difference in species is much more dangerous than she first thought. Even something as insignificant as a baseball game can lead to trouble! When a daring vampire “tracker” decides to come after Bella, everyone in the Cullen family pitches in to help. They do whatever it takes to keep her safe, even if it means risking themselves. All the family’s work goes to waste when Bella decides to go after the tracker herself. She has no idea what he has planned, but she’s willing to risk her life and leave everything behind to save her family and friends.
Back to top Go down
*Anne*

*Anne*


Posts : 617
Join date : 2008-05-17
Age : 36

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSat Aug 02, 2008 1:37 am

OK. Hvala puno na predlogu! Very Happy
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSat Aug 02, 2008 1:52 am

Nema na cemu Wink Evo 2 oficijalna terailera za film Twilight

http://es.youtube.com/watch?v=kTiaKvXqOtQ&feature=related

http://es.youtube.com/watch?v=PCHbGig30GM
Back to top Go down
Bella
Admin
Bella


Posts : 556
Join date : 2008-05-10
Age : 39

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSat Aug 02, 2008 7:45 pm

Ovo zvuci bas zanimljivo.Film bih volela da vidim,a ko zna mozda nekad i knjige procitam. Very Happy
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSun Aug 03, 2008 5:10 pm

Ja to moram pogledat Very Happy Obozavam vampire lol!
Al mozda da ipak prvo procitam knjigu, sta ti kazes Dolce ? Very Happy
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeMon Aug 04, 2008 5:27 pm

Cami wrote:
Ja to moram pogledat Very Happy Obozavam vampire lol!
Al mozda da ipak prvo procitam knjigu, sta ti kazes Dolce ? Very Happy
Procitaj prvo knjigu neces zazaliti Very Happy Film ionako izlazi tek u decembru,pa imas vremena.
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSat Aug 09, 2008 5:41 pm

dolcevita wrote:
Cami wrote:
Ja to moram pogledat Very Happy Obozavam vampire lol!
Al mozda da ipak prvo procitam knjigu, sta ti kazes Dolce ? Very Happy
Procitaj prvo knjigu neces zazaliti Very Happy Film ionako izlazi tek u decembru,pa imas vremena.

Da vidjela sam Very Happy
Al imam problem ne mogu da nadjem knjigu Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSun Aug 10, 2008 7:20 pm

Cami wrote:
dolcevita wrote:
Cami wrote:
Ja to moram pogledat Very Happy Obozavam vampire lol!
Al mozda da ipak prvo procitam knjigu, sta ti kazes Dolce ? Very Happy
Procitaj prvo knjigu neces zazaliti Very Happy Film ionako izlazi tek u decembru,pa imas vremena.

Da vidjela sam Very Happy
Al imam problem ne mogu da nadjem knjigu Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Hmmm,da,malo teze se nalazi...ne znam odakle si ti,ali cak i u Beogradu se trenutno tesko nalazi,ima samo u jednoj knjizari u Knezu.....ako hoces mogu da ti dam link da skines na engleskom.
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSun Aug 10, 2008 10:23 pm

dolcevita wrote:
Cami wrote:
dolcevita wrote:
Cami wrote:
Ja to moram pogledat Very Happy Obozavam vampire lol!
Al mozda da ipak prvo procitam knjigu, sta ti kazes Dolce ? Very Happy
Procitaj prvo knjigu neces zazaliti Very Happy Film ionako izlazi tek u decembru,pa imas vremena.

Da vidjela sam Very Happy
Al imam problem ne mogu da nadjem knjigu Sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
Hmmm,da,malo teze se nalazi...ne znam odakle si ti,ali cak i u Beogradu se trenutno tesko nalazi,ima samo u jednoj knjizari u Knezu.....ako hoces mogu da ti dam link da skines na engleskom.

Pa kad se tamo tesko nalazi Sad
Ja bi volila da imam knjigu, potrudicu se na sajmu da nadjem kad budem dolazila...
Al ako ti nije tesko de mi stavi odakle mogu da skinem, pa ako ne budem mogla da cekam ja cu skinut Smile
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeSun Aug 10, 2008 11:50 pm

Naravno da mi nije tesko...Poslacu ti link na pp,da ne sirimo pirateriju lol!
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeMon Aug 11, 2008 3:06 pm

Da mi smo fine lol!
Al bas sam se zagrijala za knjigu, mislim da se razumijemo, ja je MORAM imat Very Happy
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeMon Aug 11, 2008 4:38 pm

Cami wrote:
Da mi smo fine lol!
Al bas sam se zagrijala za knjigu, mislim da se razumijemo, ja je MORAM imat Very Happy
Aaaaaaa vec si se navukla,kako je to lepo! lol! You're my new best friend Very Happy
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeMon Aug 11, 2008 6:31 pm

dolcevita wrote:
Cami wrote:
Da mi smo fine lol!
Al bas sam se zagrijala za knjigu, mislim da se razumijemo, ja je MORAM imat Very Happy
Aaaaaaa vec si se navukla,kako je to lepo! lol! You're my new best friend Very Happy

Da, citala sam ovo sto si postavila, gledala na youtube i zaljubila se Very Happy
Obozavam nemoguce ljubavi Very Happy Jos vampiri, ma savrseno Very Happy
Zato moram da nabavim knjigu a i film cim izadje Very Happy JOs mi dobro dodje da vjezbam moj engleski Very Happy
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeMon Aug 11, 2008 7:28 pm

Evo nekih delova iz prve knjige,da vidite kako su Ed i Bella romanticni Very Happy



Bella: I love you.
Edward: You are my life now.

Edward: And so the lion fell in love with the lamb.
Bella: What a stupid lamb.
Edward: What a sick, masochistic lion.

Edward: As you were sleeping, you said my name. You spoke so clearly, at first I thought you'd woken. But you rolled over restlessly and mumbled my name once more, and sighed. The feeling that coursed through me then was unnerving, staggering. And I knew I couldn't ignore you any longer.

Edward: If I could dream at all, it would be about you. And I'm not ashamed of it.

Alice: It's been almost a century that Edward's been alone. Now he's found you. You can't see the changes that we see, we who have been with him for so long. Do you think any of us want to look into his eyes for the next hundred years if he loses you?

Jessica: Edward Cullen is staring at you.

Bella: I was afraid... because, for, well, obvious reasons, I can't stay with you. And I'm afraid that I'd like to stay with you, much more than I should.

Edward: I should have left long ago. I should leave now. But I don't know if I can.

Bella: So what you're saying is, I'm your brand of heroin?
Edward: Yes, you are exactly my brand of heroin.

Bella: I'm here... which, roughly translated, means I would rather die than stay away from you.

Edward: Your hair looks like a haystack, but I like it.

Edward: Do I dazzle you?
Bella: Frequently.

Edward: It makes me... anxious to be away from you. I wasn't joking when I asked you to try not to fall in the ocean or get run over last Thursday. I was distracted all weekend, worrying about you.

Edward: It would be more... prudent for you not to be my friend. But I'm tired of trying to stay away from you, Bella.

Bella:You're doing it again.
Edward: What?
Bella: Dazzling me.
Edward: Oh.
Bella: It's not your fault. You can't help it.

Edward:If leaving is the right thing to do, then I'll hurt myself to keep from hurting you, to keep you safe.
Bella: And you don't think I would do the same?
Edward: You'd never have to make the choice.

Edward: Bella, I couldn't live with myself if I ever hurt you. You don't know how it's tortured me. The thought of you, still, white, cold - to never see you blush scarlet again, to never see that flash of intuition in your eyes when you see through my pretenses - it would be unendurable. You are the most important thing to me now. The most important thing to me ever.

Edward: If you let anything happen to yourself - anything at all - I'm holding you personally responsible.

Bella: I miss you.
Edward: I know, Bella. Believe me, I know. It's like you've taken half my self away with you.
Bella: Come and get it, then.
Edward: Soon, as soon as I possibly can. I will make you safe first.
Bella:I love you.
Edward: Could you believe that, despite everything I've put you through, I love you, too?
Bella: Yes, I can, actually.
Edward: I'll come for you soon.
Bella: I'll be waiting.

Edward: As long as it makes you happy, I'll be here.
Bella: You're talking about forever, you know.

Edward: Friends don't let friends drive drunk.
Bella: Drunk?
Edward: You're intoxicated by my very presence.

Edward: Would I let a tree hurt you?

Edward: I will stay with you - isn't that enough?
Bella: Enough for now... Look, I love you more than everything else in the world combined. Isn't that enough?
Edward: Yes, it is enough. Enough for forever.
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeTue Aug 12, 2008 7:10 pm

Stigla sam do pola ovo tvog posta i mislim da mi je za danas dosta. Tolika ljubav... prelijepo i tuzno istovremeno... Ostala sam bez daljeg teksta, a ja nikad ne ostajem bez teksta lol!
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeTue Aug 12, 2008 8:47 pm

Jeste jako lepo,a u isto vreme i tuzno...sta bi sa onim sto si skinula,jesi uspela da otvoris?
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeWed Aug 13, 2008 2:52 am

Da uspjela sam, al tesko mi da tako citam, ne mogu da buljim u komp toliko... a ako pocnem necu moci da stanem... najvjerovatnije cu sacekat da dobijem knjigu.... Nazalost Sad
Dolce ti si kriva lol! navukla si me i sta cu sad Sad
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeWed Aug 13, 2008 9:24 pm

Cami wrote:
Da uspjela sam, al tesko mi da tako citam, ne mogu da buljim u komp toliko... a ako pocnem necu moci da stanem... najvjerovatnije cu sacekat da dobijem knjigu.... Nazalost Sad
Dolce ti si kriva lol! navukla si me i sta cu sad Sad
Svaki dan pomalo lol! Umesto da buljis u forume,ti bulji u knjigu lol! Salim se,znam da je nezgodno,glava te zaboli dok tako citas,ali moze po par glava da se predje dnevno...bolje i tako nego nikako lol!
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 1:59 am

Znam al ja hocu knjigu u mojim rukama lol!
Mada smislicu ja nesto Very Happy As always Very Happy
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:36 am

Nadam se da ces brzo nesto smisliti lol! Cim pocnes da citas,obavesti me,da vidim kakvi su ti utisci...malo je ljudi sa kojima mogu da popricam o knjizi,samo jedna devojka koju znam je procitala...zato s nestrpljenjem ocekujem nove citaoce lol!
Back to top Go down
dolcevita
Moderator
dolcevita


Posts : 529
Join date : 2008-05-17

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeThu Aug 14, 2008 3:37 am

Da se vratimo malo filmu,evo jos dve scene:

prvo malo akcije
http://br.youtube.com/watch?v=Gt361qlcctY&feature=related
pa malo romantike Wink i jedan deo behind the scene
http://br.youtube.com/watch?v=o_hSNELxpXM&feature=related
Back to top Go down
Cami
Moderator
Cami


Posts : 857
Join date : 2008-05-11
Age : 34
Location : Lost in the real world...

Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitimeFri Aug 15, 2008 1:41 am

dolcevita wrote:
Nadam se da ces brzo nesto smisliti lol! Cim pocnes da citas,obavesti me,da vidim kakvi su ti utisci...malo je ljudi sa kojima mogu da popricam o knjizi,samo jedna devojka koju znam je procitala...zato s nestrpljenjem ocekujem nove citaoce lol!

Naravno da cu te obavjestit mada mislim da cemo se nacekat Crying or Very sad
E moram nekako doci u bg da nadjem tu knjigu ko ce cekat oktobar i sajam lol!
A tako sam umorna da cu scene gledat kad se naspavam Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Twilight Empty
PostSubject: Re: Twilight   Twilight Icon_minitime

Back to top Go down
 
Twilight
Back to top 
Page 1 of 8Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Floricienta Serbia :: Off topic :: TV-
Jump to: