Floricienta Serbia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Floricienta Serbia

Srpski forum o seriji Floricienta.
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Biografija i filmografija

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Bella
Admin
Bella


Posts : 556
Join date : 2008-05-10
Age : 39

Biografija i filmografija Empty
PostSubject: Biografija i filmografija   Biografija i filmografija Icon_minitimeSat May 10, 2008 11:57 pm

Biografija i filmografija T8vkeu

Florencia Bertotti je rođena 15. marta 1983. godine u Palermu,Buenos Airesu.Njena majka María,psiholog i učitelj deci ometenoj u razvoju,i njen otac Gustavo,juvelir,su se razveli kada je ona imala 7 godina.1999. godine,tokom snimanja serije 'Verano del '98',otac joj je preminuo.Ima stariju sestru Claru,koja je advokat.Do skoro je živela sa majkom i sestrom u stanu u Palermu.Njena karijera na televiziji je počela sa jednom reklamom za marmeladu 'Arcor':"Ušla sam u kuhinju gde doručkuje cela porodica - 'Hmmmm,daćete mi jedan tost?Ne mogu ni da pišem sa praznim stomakom',tražila sam.I dečak koji je igrao mog mlađeg brata skače:'Nisi probala sa olovkom?' - Koji užas!Za zaboraviti..Dobro,za poštovanje.Ta reklama je simbolizovala moja velika vrata za ulazak na televiziju i film".Potom su usledile još neke reklame,zatim je stigla 'Dulce Ana',gde je tumačila ulogu loše ćerke Fabián-a (Orlando Carrió). Zatim je učestvovala u '90-60-90 Modelos' i 'De corazón'.
1998 jeimala debi na filmu,u projektu studenata sa 'Fakulteta dramskih umetnosti','Mala época' u kojem je glumila Connie.Njen drugi film u kom se suočila sa nešto zahtevnijom ulogom je bio 'El faro',Eduarda Mignogna.Imala je 15 godina kada je u ovom projektu tumačila Anetu,18-godišnjakinju koja ostaje trudna.Za ovu ulogu je bila nominovana za 'Cóndor de Plata'.
U seriji 'Verano de '98',produkcijske kuće Telefe,tumačila je Lolu Guzmán,problematičnu adolescentkinju.Tu je upoznala svog sadašnjeg muža,Guida Kaczka,koji je igrao Octavia.U ovoj seriji Lola i Octavio se prešli od neizlečivih bolesti,do neverstva,slepila,da bi završili srećni,sa ćerkom rođenom u poslednjim epizodama serije.
Pred kraj serije 'verano de'98' Florencia je postala deo Polkine ekipe.U 'Culpables' je igrala Sofiu koja u priči otkriva svoju homoseksualnu stranu.Tokom snimanja ove serije,snimila je i film 'Déjala correr' u kom glume i Nicolás Cabré,Pablo Rago,Julieta Díaz y Fabián Vena.Tu je tumačila Belén,studenta umetnosti koja je najbolja drugarica glavnog lika Diega (Nicolás Cabré).Snimanje ovog filma je trajalo jedva mesec dana,da bi se posle vratila na snimanje 'Culpables'.
2002 je stigla 'Son amores' i uloga Valerie Marquesi.Sa 'Son amores' nije radila samo na televiziji,već je imala i svoj debi u pozorištu.Rad na ovom projektu doneo joj je dve nagrade - 'Martín Fierro' i 'Najbolja glumica u komediji' (2002 i 2003).
2004. Florencia je radila na 'Floricienti' u produkciji Cris Morene.To joj je bila prva glavna uloga koja jesem glume uključivala i pevanje i ples.Serija je takođe izvođena i u pozorištu 2004 i 2005,izdato je 5 CDa i postala je jedan od najvećih uspeha 2004. i 2005. u Argentini.Iako je završena tokom 2006. i 2007. održana je internacionalna turneja.
2.12.2006. se udala za Guida,koga smatra svojim princem na belom konju.Trenutno,par čeka dolazak svog prvog deteta,koje će se roditi sredinom 2008.Vest su objavili na privatnoj zabavi povodom Guidovog rođendana.Flor čeka dečaka kog će nazvati Gustavo,po njenom ocu.

TELEVITIJA:

Dulce Ana - 1995
90-60-90 Modelos - 1996
De corazón - 1997
Verano del ’98 - 1999-2000

Culpables - 2001
Son amores - 2002-2003
Floricienta - 2004-2005

FILM:

Mala Época - 1998
El Faro - 1998
Déjala Correr - 2001

POZORIŠTE:

Son Amores - 2002
Floricienta - 2004-2005


Nagrade i nominacije:

1998 - Cóndor de Plata - Actriz Revelación - Nominada por Aneta, El Faro

2002 - Martín Fierro - Mejor Actriz de Comedia - Ganadora por Valeria Marquesi, Son Amores

2003 - Martín Fierro - Mejor Actriz de Comedia - Ganadora por Valeria Marquesi, Son Amores

2003 - Premios Clarín - Mejor Actriz de Comedia - Ganadora por Valeria Marquesi, Son Amores

2004 - Martín Fierro - Mejor Actriz de Comedia - Nominada por Florencia Fazzarino, Floricienta

2004 - Premios Clarín - Mejor Actriz de Comedia - Nominada por Florencia Fazzarino, Floricienta

2005 - Martín Fierro - Mejor Actriz de Comedia - Nominada por Florencia Fazzarino, Floricienta
Back to top Go down
Funky Angel

Funky Angel


Posts : 187
Join date : 2008-05-18
Age : 28
Location : En mundo de hadas con Benja...

Biografija i filmografija Empty
PostSubject: Re: Biografija i filmografija   Biografija i filmografija Icon_minitimeTue May 20, 2008 1:36 am

Bas joj je ql biografija, mada mi je zao sto su joj se roditelji razveli kad joj je bilo samo 7 godina:(
Back to top Go down
http://www.anahiserbia.1talk.net
Martin

Martin


Posts : 159
Join date : 2008-05-21
Age : 31
Location : Na kafu sa Malalom :)

Biografija i filmografija Empty
PostSubject: Re: Biografija i filmografija   Biografija i filmografija Icon_minitimeThu May 22, 2008 7:57 pm

Bas mi se svidja njena filmografija, bas je cool... a za nagrade nemam reci samo da ih dobije jos mnogo,mnogo... zanimljivo mi je to da je nagrade koje je dobijala su uvek ezane za komedije... da li su i ostali projekti u kojima je ona glumila u stilu komedije ili...
Back to top Go down
Bella
Admin
Bella


Posts : 556
Join date : 2008-05-10
Age : 39

Biografija i filmografija Empty
PostSubject: Re: Biografija i filmografija   Biografija i filmografija Icon_minitimeThu May 22, 2008 9:19 pm

Pa sto se tice ovih za komedije,to je dobila za 'Floricientu' i 'Son Amores'. 'El faro' je film i nije komedija.Ja sam jedino gledala jos 'Dejala correr',isto film,ni on nije komedija.
Back to top Go down
*Gocili*

*Gocili*


Posts : 34
Join date : 2008-08-05
Age : 33

Biografija i filmografija Empty
PostSubject: Re: Biografija i filmografija   Biografija i filmografija Icon_minitimeWed Aug 06, 2008 1:46 am

Florencia je bas super...svaka joj cast cheers
Back to top Go down
Sponsored content





Biografija i filmografija Empty
PostSubject: Re: Biografija i filmografija   Biografija i filmografija Icon_minitime

Back to top Go down
 
Biografija i filmografija
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Biografija i filmografija
» Biografija i filmografija
» Biografija i filmografija
» Biografija i filmografija

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Floricienta Serbia :: Glumci :: Florencia Bertotti-
Jump to: